Bosna a Hercegovina 2019

Řeka Una a Černé jezero (vyvěračka)


Jako tradičně vyrážíme v termínu 13.8. -18.8. za potápěním,raftingem,výlety a zábavou do severozápadní části Bosny do městečka Bosanská Krupa v Unsko - sanském kantonu.Touto částí protéká řeka Una.Tato řeka je nádherná průzračná a nachází se na ní plno potápěčských a rybářských lokalit. Hloubka je až 11 metrů.

Ubytování se nachází na samotě v klidném prostředí ve třech novějších chatách 2km za Bosanskou Krupou. Spani je ve dvoulůžkových pokojích nebo v podkroví v jedné velké místnosti.V chatkách se nachází plně vybavená kuchyňka, obývák s televizí,satelit,Wi-Fi, venkovní posezení s grilem, parkování u chaty.

Stravování si každý řeší sám dle možností.Samotné vaření a nákup v nedalekém supermarketu za levné ceny nebo využití dvou krásných restaurací na řece Una s velmi nízkými ceny.V supermarketu i v restauraci je možno platit kartou.

Denně plánujeme neomezené ponory na řece Una,ale i rafting a výlety do okolí(pěší,cyklo,auto).Za vidění stojí zřícenina nad městem,zámeček Ostrožac (24 km),město Bihač (34 km),vojenské letiště Bihač Željava (49 km),Národní park Una (82 km) a Plitvická jezera (65 km).Na kole můžete projet místní trasy po vrcholkách kopců a tím vidět krásy místní přírody.

Předběžný sraz plánujeme 13.8. dopoledne do 12 hodin na parkovišti u restaurace Makaba na začátku Bosanské Krupy. Odpoledne ubytování,poučení a již možné první potápění.

Cena je 60 euro(cca.1560,-Kč za noc dle kurzu eura)

Cena zahrnuje:

- ubytování

- neomezené potápění

- neomezené foukání (i vlastních potáp.lahví)

- zapůjčení mono lahví 12l a 15l

- rafting (na řece Una nebo Krušnica)

- uvítací večerní pohoštění (grilování)

- rozlučková večeře v restauraci

- doprovod (průvodce) po celou dobu pobytu (tzn.provádění po místních bezpečných cestách a cestiček,24 hod.servis k vyřízení našich požadavků,problémů a zájmů atd.)

Cena nezahrnuje:

- dopravu - každý realizuje sám

- cestovní pojištění

- stravu

Pokud máte více dotazů nebojte se zeptat Manťáků,rádi vám vše zodpovíme.

Fotky z minulé akce najdete zde:

  • https://manta-znojmo.rajce.idnes.cz/Bosanska_Krupa_-_Una_8.2016/
  • https://manta-znojmo.rajce.idnes.cz/Bosna_-_reka_Una_05_2016_kurz_prvni_pomoci/
  • https://manta-znojmo.rajce.idnes.cz/Bosna_2018

REZERVACE:

Kdo by měl zájem se s nami zúčastnit tohoto výletu, tak prosím pište na e-mail : manta.znojmo@seznam.cz a do předmětu napište "Bosna 2019" . Na základně Vašeho e-mailu Vám sdělíme podrobnosti o složení zálohy kterou musíme zaslat majiteli.Záloha je nevratná.Zbytek si hradí každý sám na místě v eurech nebo po domluvě jiným způsobem.

Celkem 22 míst ke spaní.

7 pokojů dvoulůžkových,jedna podkrovní místnost dvoulůžková - možnost další přistýlky a jedna podkrovní místnost čtyřlůžková. Aktuálně volných míst: 2 Uzávěrka je 30.4.2019 včetně. Do té doby je nutné mít uhrazeno.